מה הקשר בין אמן חושים לחמשת החושים

במהלך חיינו אנו פועלים בעזרת פריטי מידע שנקלטו על ידי אחד החושים שלנו.

אם הייתם הולכים ברחוב ושואלים אדם אקראי אלו חושים יש לו, הוא וודאי היה אומר את חמשת החושים המוכרים לכולנו.

חוש השמיעה, חוש הראיה, חוש המישוש, חוש הטעם וחוש הריח אלו החושים הידועים והקיימים לרוב האנשים.

פרופיל---אמן-חושים-עשהאל-דרייר

עשהאל דרייר

ישנם אנשים שחסר להם אחד החושים או יותר: לעיוורים חסר חוש הראייה, לחירשים השמיעה ולתתרנים חוש הריח.

אם הייתם שואלים אדם שיצא ממופע של אומן אשליות האם קיימים עוד חושים הוא היה עונה שקיים חוש שישי והוא כוח על טבעי שבו נעזר אמן חושים.

אך האמת שכל אמן יוצר אשליות, מוסיקאי למשל יוצר אשליות שניתן לשמוע בעזרת צלילים כמובן.

אמן חושים יוצר אשליה שיש לו חוש שישי בעזרת חמשת החושים הרגילים (ראיה ,שמיעה, ריח, טעם ומישוש)ובעזרת אלמנטים שלמד מעולם הפסיכולוגיה.

אמן חושים משתמש בטכניקות רבות כדי שהקהל הצופה בהופעה שלו יאמין שיש לו כוחות על טבעיים. למשל: דמיון מודרך, שפת גוף ועוד.

אמן חושים משתמש בשפת גוף כדי לקבל מידע על המתנדב שעלה לבמה. למשל, אם אמן חושים מבקש ממתנדב להגיד לו כמה עובדות על עצמו כשאחת מהם היא שקרית וכל השאר הן אמת, אמן החושים יכול לקרוא את שפת הגוף של המתנדב כדי לדעת מהי העובדה השקרית.

אדם שמשקר עושה תנועות מסוימות שאותן קולט אמן החושים כאשר המתנדב אומר דבר שקר וכך האמן "מנחש" מהי העובדה השקרית שסיפר המתנדב על עצמו. הקהל שצופה בהופעה חושב שאמן החושים הוא בעל כוחות על טבעיים. .

הדבר האישי ביותר של האדם הוא מחשבה. כאשר אדם מדבר אפשר לשמוע את דבריו ,כאשר אדם עושה פעולות אפשר לראות את מעשיו אך כאשר אדם חושב אי אפשר לראות את מחשבותיו.

לכן הופעות של אמן חושים הן ייחודיות ומפתיעות, כי כל אדם שהתנדב לעלות לבמה ואמן החושים גילה את מחשבותיו חושב שאמן החושים הוא בעל כוחות על אנושיים שאין לכל אדם מכיוון שרוב האנשים לא יכולים לקרוא מחשבות.

אמן חושים משתמש ב"סוגסטיה" – תהליך פסיכולוגי שבו גורמים לאדם לשנות את עמדותיו לגבי דברים מסוימים או את רגשותיו.  אפשר להשתמש בסוגסטיה שהאדם במצב של הכרה מלאה.

לסוגסטיה מספר סוגים. למשל סוגסטיה מילולית ,כאשר אדם מגיע למסעדה והמלצר שואל אותו אם הוא רוצה מיץ או מים הוא מכניס לסועד שהוא צמא על ידי טכניקה סוגסטית בה נותנים לאדם להבין דבר מסוים על ידי דברים שנשאלו בגוף השאלה שנשאל.

חשוב לדעת שכל אמן חושים לבר מצווה הוא אדם רגיל שלמד טכניקות ושיטות שונות שבעזרתן הוא מציג את עצמו כאדם בעל כוחות מעל הטבע כחלק מתפקידו כאמן חושים.

"אדם שמשקר עושה תנועות מסוימות שאותן קולט אמן החושים כאשר המתנדב אומר דבר שקר וכך האמן "מנחש" מהי העובדה השקרית שסיפר המתנדב על עצמו."

אמן-חושים-עשהאל

אמן חושים שונה מקוסם למבוגרים בכך שהוא מתעסק בדברים נסתרים כמו מחשבה והקוסם משתמש בדברים מוחשיים ונראים לעין כמו חפצים ועוד.

אמן חושים - חמשת החושים
Sending
User Rating 5 (4 votes)