אטרקציות בקוסמוי – האי שלא נגמר

בתאילנד יש יותר מאלף איים, חלקם גדולים ומיושבים, חלקם קטנים ופראיים לגמרי. בצידה המזרחי של תאילנד, במפרץ תאילנד נמצא האי קוסמוי.

קוסמוי הוא הגדול מבין האיים במפרץ תאילנד, ובהתאם לזאת גם הבנוי והמתוייר ביותר, אך אין זה מוריד כלל מיופיו של האי. לקוסמוי ניתן להגיע באמצעות טיסה, שדה התעופה בקוסמוי הוא בינלאומי, אך רוב הטיסות עוברות דרך בנגקוק. ניתן גם להגיע לקוסמוי עם מעבורת בת 4 שעות מסוראט תאני, או מעבורת בת 6 שעות מצ'ומפון.

צ'אוונג הוא החוף בו מתרכזים רוב התיירים, תוכלו למצוא שם שילוב בין הוסטלים זולים לצעירים לבין מלונות יוקרה. צ'אוונג עצמה מלאה בבארים, מסעדות וקניות. חוף באנגראק, חוף פליילאם וחוף למאיי הם איזורים המתאימים למחפשים שקט. נוודים דיגיטליים רבים בחרו בחופים אלו כבית השני שלהם, ולכן ניתן למצוא בחופים הללו הרבה מסעדות ובתי קפה, אך הם אינם סואנים כמו צ'אוונג, אך קרובים מספיק למרכז בעת הצורך. צידו המערבי של האי מתאים למי שמחפש הרבה שקט וטבע.

 

מה עושים בקוסמוי?

ישנן אטרקציות בקוסמוי המתאימות לכל הגילאים ועל כן הפך האי להיות אהוב מאוד בקרב תיירים מכל העולם. תוכלו לבקר במפלי נא נאנג היפים, לעשות אומגה במעמקי הג'ונגל, לצלול בעשרות אתרי הצלילה באזור, להשתזף בחופים הזהובים תחת עצי הקוקוס, לבקר בפארק המים, להתרשם מפסל הבודהה הגדול, ולהנות ממסאז' תאילנדי מפנק.

האטרקציות בקוסמוי רבות ומגוונות ונותנות למבקרים להרגיש את כל הטוב שיש לאי להציע. רבים מהתיירים שוכרים אופנוע או רכב על מנת להתנייד באי, כיוון שהוא אינו קטן דיו ללכת את כולו, אך תוכלו גם תמיד להיעזר בשירותי המוניות של האי, ולנפנף לאחת מהמוני המוניות שנוסעות בכביש באופן קבוע שתיקח אתכם ליעדכם.

 

מחוץ לקוסמוי

לא רחוק מקוסמוי נמצאים האיים קופנגן וקוטאו האהובים מאוד גם בקרב תיירים. בקופנגן תוכלו למצוא את מסיבת הפול מון המפורסמות וגם קהילה רוחנית גדולה וקהילת ספורט הצלילות. קוטאו הוא הקטן מבין שלושת האיים וצלילות הן האטרקציה המרכזית של האי. תוכלו לקחת מעבורת מקוסמוי בת 45 דקות לקו פנגן, או מעבורת בת מעט פחות מ-3 שעות לקו טאו.

רבים מהתיירים מטיילים בין האיים, בשל קרבתם היחסית, והמעבורות הרבות היוצאות כמעט כל שעה מנמלים שונים בקוסמוי. תוכלו לשלב טיול בקופנגן וקו טאו ליום או כמה ימים יחד עם השהות שלכם בקוסמוי ולבחון מה יש לכל אי להציע.

מזג האוויר בקוסמוי הוא טרופי ולכן האי תחת עונת מונסונים בין אמצע ספטמבר לתחילת דצמבר, וזהו זמן פחות מתאים לבקר באי. בין פברואר לאפריל מזג האוויר באי מאוד נוח, כמעט ללא גשמים וחם בצורה סבירה, אלו הם גם החודשים הכי יקרים באי כיוון שזו עונת התיירות. בשאר חודשי השנה ישנו פחות לחץ תיירותי ותוכלו ליהנות מהרבה אטרקציות בקוסמוי בלי להיתקל בעוד אנשים רבים, אך עלולים להיות יותר גשמים, חם ולח יותר בחודשים אלו.