איזו פרגולה מתאימה לחצר אירועים?

פרגולות לחצר אירועים ניתן לבנות מחומרים שונים ובעיצובים מרשימים ואלגנטיים המותאמים לצרכים בכל מזג אוויר ובכל שעה של היום. המאמר יבדוק איזו פרגולה מתאימה ביותר לחצר אירועים.

 

פרגולה לחצר אירועים

כשרוצים להזמין אירוע בחצר אירועים חשוב לבחור במקום מרווח עם גינה חביבה, מפלי מים ואטרקציות מרשימות נוספות. רוב האירועים נעשים במהלך הקיץ ולכן צריך למצוא חצר אירועים המותאמת למזג האוויר הלח. גם אם האירוע מתקיים בתוך האולם, קבלת הפנים נעשית בחוץ ולכן חשוב לעשות אותה מתחת לפרגולה המעניקה צל וקרירות במיוחד אם בוחרים לעשות אירוע בצהרים. גם בימי החורף הפרגולה בחצר האירועים שימושית ומעניקה מכסה מפני הגשם בעת קבלת הפנים. כמו כן, כיום חל איסור לעשן באולמות האירועים ולמעשנים הפרגולה היא מיקום נוח בכל מזג אוויר. השאלה הגדולה היא איזו פרגולה מתאימה יותר? פרגולת עץ או פרגולת אלומיניום? ולשם כך יש לבדוק פרמטרים מסוימים.

 

עמידות הפרגולה

למרות שהעץ הוא חומר חזק, פרגולה כזו חייבת להיות יציבה ולעבור טיפולים נגד טרמיטים שעלולים לגרום לקריסתה. בנוסף, העץ פחות עמיד למפגעי מזג האוויר וצריך לתחזק אותו באופן קבוע כדי שלא ידהה או יירקב. לעומתו, פרגולה מאלומיניום חזקה ועמידה בפני רטיבות בתנאי שלא נוצרת עליה חלודה.

 

עיצוב מרשים ואלגנטי

פרגולה בחצר אירועים חייבת להיראות יוקרתית ואלגנטית. העץ מעובד ובעל גימורים מיוחדים מתאים לחצרות המעוצבים בכל סגנון ובעיקר לסגנון כפרי, ומעניק להן מראה מרשים. לעומתו, פרגולה מאלומיניום מתאימה לסגנון מודרני ונעשים בה פרזולים שונים ומרשימים. בכל אחד מהחומרים ניתן לבחור גוון מתוך מבחר גדול של גוונים ולהעניק לחצר האירועים את המראה המושלם.

 

על טעם וריח אין להתווכח

ישנן חצרות אירועים שיעדיפו פרגולה מאלומיניום בשל העמידות שלה וחצרות שיעדיפו את סגנון העץ בשל המראה הקלאסי והיופי הטבעי שלו. לפיכך, אין תשובה חד משמעית. חשוב לדעת שאם בוחרים בפרגולת עץ מומלץ לבחור את הסוג המתאים ביותר לבניית הפרגולה. עצים ממשפחת האורניים יתאימו ביותר לצורך העניין. כאשר מתוכם האורנים הלבנים קלים לעיבוד והצהובים חזקים ויציבים יותר. הרכבת פרגולות מעץ אורן גושני הן פתרון אידאלי גם לצורך פרגולה מעוצבת וגם בשל היציבות שלו. סוגים נוספים מהם בונים פרגולות לחצרות אירועים הם האורן הפיני, אשוח דאגלס, ארז, טיק ואיפאה. לפיכך, לעץ מראה טבעי, הוא נוח לעיבוד ומשתלב בכל הסגנונות. יש לזכור שזהו חומר דליק הדורש תחזוקה לצורך עמידות. לעומתו האלומיניום אינו דורש תחזוקה וניתן להתקין בו מנגנון חשמלי כדי לפתוח או לסגור חלקית את הפרגולה מה שכן דורש תחזוקה. מבחינת עלויות פרגולות מאלומיניום יקרות יותר מפרגולות עץ.

לסיכום, אם מחפשים מראה יוקרתי לחצר האירועים הבחירה המומלצת היא פרגולה מעץ שללא ספק מעניקה חן לגן ולמבנה ומתאימה לכל סגנון.

 

פרגולה