איך לכתוב ברכה מושקעת לבר מצווה

בר מצווה הוא ללא ספק רגע מיוחד מאוד בחייו של כל נער צעיר ובאירוע בר המצווה עצמו, במעמד המיוחד של כל החברים והמשפחה רבים מנצלים את ההזדמנות כדי לברך את חתן המצוות.

במעמד מיוחד שכזה ברכה כתובה היטב יכולה להיות מרגשת ומשמעותית עד מאוד ולכן כדאי להקדיש מחשבה ותשומת לב ולכתוב ברכה מושקעת שתתן פרספקטיבה ותעורר השראה וביטחון  לקראת אותו מסע אישי מרגש שכל נער עובר בדרך לבגרות ועצמאות.

כיצד כותבים ברכה לבר מצווה שתהיה מוצלחת ומרגשת במיוחד? בדרך כלל התמקדות במספר מרכיבים חשובים תיצור את התוצאה הרצויה.

 

מי הוא ומעין הוא בא

גם בגיל כל כך צעיר, תמיד יש מקום לנוסטלגיה. הזכירו לנער את תקופת ילדותו, את האנשים והמשפחה שהיו לצידו ואת כל אותם זיכרונות טובים שהוא יצר עימם. גיל ההתבגרות יביא עימו אתגרים לא פשוטים ואין דבר שמאפשר יותר חוסן ועמידות משורשים נטועים היטב ותחושה חזקה של שייכות והמשכיות.

 

מה היכולות שלו

הזכירו לנער את המעלות הרבות שיש לו ואת היכולות הייחודיות שהוא התברך בהם. אנשים רבים לא רואים את הטוב שיש בהם ועבור נער צעיר שבונה את עצמו הכרה ביכולות ובמסוגלות שלך הן עניין חיוני ביותר. אין שום פרט קטן מידי להזכיר, החל בציונים טובים, יכולות חברתיות מרשימות, יכולת ציור, יצירתיות או תחרותיות, כל מאפיין חיוני כדאי לציין לשבח ואף לתת דוגמאות, סיפורים ואנקדוטות לאותן היכולות שמאפיינות אותו בצורה הטובה ביותר.

 

מה הוא אוהב ומהם החלומות שלו?

כל המיומנויות או היכולות שיש לנער, טובות ככל שיהיו, לא ישרתו אותו רבות אם הוא לא ימצא סיבה לרתום אותם. הזכירו לנער את כל האהבות ותחומי העניין שיש לו והדברים הגדולים שהוא יכול להשיג אם רק ירשה לעצמו לחלום ולרדוף אחר אותם חלומות. הזכירו לו שכישלונות הן חלק מהדרך לכל יעד ושאם הוא מוצא חלום שמעורר בו השראה ומוטיבציה אסור לו לוותר.

 

איחולים וברכות

ישנה אמרה שאומרת שטיפת מזל עדיפה על קילומטר של שכל ועבודה קשה. ואכן עבודה קשה ויכולות שכליות גבוהות יאפשרו לכל נער להגיע רחוק אך גם למזל יש מקום. זאת הסיבה שמרבית הברכות מכילות איחולי מזל טוב ובקשות לברכות עבור חתן השמחה. בין אם אתם באים מרקע דתי או שאתם שושלת למשפחה חילונית אדוקה, אחלו לנער בר המצווה את כל הטוב שבעולם והבהירו לו שהוא במחשבות שלכם ובתפילות שלכם.

אז אם החלטתם לכתוב ברכה בעצמכם קחו דף ונייר או התישבו מול מעבד התמלילים במחשב וכתבו לעצמכם רשימות שמכילות את כל אותם מרכיבים שהופכים ברכת בר מצווה לחוויה אישית ובלתי נשכחת. ברגע שהשלמתם את המשימה הזאת מרבית העבודה כבר מאחוריכם. כעת רק נותר לערוך ולסגנן, ניתן להיעזר בחבר מוכשר או חברה מקצועית במידת הצורך והעיקר שיהיה הרבה מזל טוב!

אישה כותבת ברכה