דוכני מזון בארץ או דוכני מזון בחו"ל – יצאנו לבדוק

דוכני אוכל קיימים בכל העולם ובצורות שונות כמו משאיות, קרוונים, קרונות, עגלות ונגררים.

הם יכולים להיות קבועים או ניידים.

השאלה היא מה הם מזמנים לנו.

המאמר יציג את ההבדלים בין דוכני מזון בארץ לדוכני מזון בחו"ל.

 

דוכני מזון לצד הדרך

בארץ ובחו"ל נתקלים לא פעם בדוכנים המציעים לנו קפה לטייק אווי, שתיה קלה ואוכל מקומי. ההבדל בינם לבין הדוכנים בארץ הוא שהאוכל של הארץ כשר. הרעיון של דוכני אוכל ניידים התחיל במשאיות בארה"ב שאותו שידרגו בארץ למטבח נייד ומאובזר שבו ניתן להגיש אוכל ייחודי כמו פלאפל, סביח, צליית ועישון בשרים, מאפים או כריכים. בין היתר האוכל המהיר נמכר גם הוא בדוכני רחוב בארץ ובחו"ל כמו: פיצה, נקניקיות, המבורגר וצ'יפס. אך בארץ לקחו את הרעיון צעד אחד קדימה וכיום ניתן גם להביא לאירועים דוכני מזון להשכרה. אם מדובר על יום הולדת לילדים מכונות המזון תפסו מקום נכבד יותר והן מציעות פופקורן, תירס חם, סוכר, נקניקיות ואפילו מפל שוקולד. באירועים כמו חתונות, בר או בת מצווה מכניסים גם דוכנים ניידים הכוללים סלטים, פשטידות, על האש או דוכנים בינלאומיים כמו: סושי, מוקפץ, מלבי, ג'חנון, פיתה עם לבנה, סחלב, גלידות, שיפודי פירות, מקסיקני, תאילנדי ועוד כשהכל טרי וכשר.

 

דוכן חלבי או דוכן בשרי

אם משווים את הדוכנים בארץ לדוכנים בחו"ל רוב האנשים המבקרים בארצות אחרות לא יתפתו לאכול בדוכנים מכיוון שמערבבים חלב עם בשר, הכלים אינם מוכשרים וצורת ההכנה בוודאי שאינה כשרה. לעומת זאת, כשמגיעים לאירועים בארץ זוהי הזדמנות נהדרת לטעום ממאכלים חובקי עולם כשרים מכיוון שלא יהיה באירוע גם אוכל חלבי וגם בשרי בהתחשב באנשים השומרים על הכשרות. אם עושים אירוע בבית וכל האורחים לא שומרים על כשרות אפשר קצת לחרוג, אך מרבית השוכרים מבקשים תעודת כשרות כשהם משכירים דוכני מזון לאירועים.

 

דוכנים באווירת פסטיבל

בין אם מדובר על דוכני מזון ובין אם אלו עגלות מזון ההבדל הוא בהקמה שלהם באירוע. לפיכך, כשמשכירים דוכנים כאלו יש לבחור אותם על פי העיצוב והטעם האישי. אבל בכל מקרה הדוכנים יעשו את ההבדל באירוע ויגרמו לאווירת פסטיבל ממש כמו בחו"ל. מי שטייל בחו"ל בחג המולד בוודאי נתקל בדוכנים מרהיבים עם אוכל טעים שהעניקו תחושה של חג. כך גם שמדובר על דוכנים להשכרה. הם יוצרים אווירה מלהיבה וייחודיים בהשוואה לצורת ההגשה של קייטרינג רגיל. זוהי תרבות של אוכל רחוב שלא רק מעניקה טעמים שונים אלא חוויה באווירה אחרת לגמרי. כמו כן, לא חייבים לאורך כל האירוע דוכני מזון. ניתן להזמין דוכנים רק לקבלת הפנים ובארוחה עצמה להגיש את האוכל באופן הרגיל. מה שחשוב הוא לשים דגש על הטעם ועל העיצוב.

 

צילחות