חופי גלישה מומלצים בפיליפינים

אם אתם מאוהבים בצינורות של ג'פריס ביי ויודעים לומר לנו הכל על השיא שנשבר בנזרה, פורטוגל – אין ספק שאתם חובבי גלישה אמיתיים והפיליפינים מחכים לכם! המדינה שמהווה ארכיפלג המורכב מ-2,000 איים נחשבת לאחד מיעדי הגלישה הטובים בעולם וככל שהיא אוספת יותר ויותר גולשים, כך גם תרבות הטיולים עצמה מתרחבת ואפילו סוגיית התחבורה עברה מקצה שיפורים. אם אתם מחפשים טיולים מאורגנים לפיליפינים שמגיעים ליעדי הגלישה השונים, רצוי שתבדקו מראש את העונה (העונה המומלצת לגולשים היא אוקטובר – ינואר) כדי לא להיפגש עם תקופה של סערות. אם אתם מתכננים להתמקד אך ורק בשירגאו (siargao) – אי הגולשים הפופולרי ביותר, הצטיידו בציוד רפואי מתאים משום שהמרחק ממנו לבית החולים הסביר הוא במרחק של יותר משעה. בנוסף דאגו מראש לביטוח נסיעות מורחב שכולל ביטוח אתגרי מתאים לגלישה. מומחי ביטוח כמו למשל אבנר קופל תומכים בכמה שיותר סעיפי פוליסה שמתאימים ליעד הגלישה שלכם ובצדק, משום שהפוטנציאל לתאונות ולפציעות גבוה ביחס לניסיון הישראלי המועט עדיין, עם הגלים הפיליפינים.

חוף Cloud 9

חוף הגלישה המרכזי באי הפופולרי שירגאו ואחד הידועים בעולם. כאן קיים גשר מפורסם שמזכה גולשים וגלים בהרבה תמונות משובחות. למרות שהחוף גדוש בגולשים מכל העולם, הוא גם נחשב לחוף החביב על המקומיים. הפיליפינים עצמם מעריכים אנשים רגועים, חייכנים ומנומסים ולכן ישמחו לכבד אתכם בגלים ולמלא את בקשותיכם במתקני השירות כל עוד תישארו כאלה.

חוף Quicksilver

החוף הצמוד ל-cloud 9 נחשב לאפשרות הכי טובה לגולשים מתחילים, למרות שימים סוערים כאן יתאימו בעיקר לגולשים מתקדמים.

אגם בפיליפינים

חוף Tuason

מדובר בחוף מרשים ואטרקטיבי שממוקם מול בית בודד ובמרחק של 300 מטרים מצפון לשבירה המרכזית של cloud 9. הקרקע כאן סלעית, מה שפחות מתאים לגולשים מתחילים וגורם לגלים להישבר (בחלק מהמקומות) מהר מאוד כך שנדרשת מהירות גבוהה כדי להשיג אותם. למרות זאת, ביום טוב הצינורות כאן טובים למדי.

חוף Rock Island

מדובר בחוף מבודד יותר למתקדמים, שמצריך הפלגה של כ-10 דקות מהרציף שסמוך לקלאוד 9. הים גבוה יותר בחלק זה וביום טוב הגלים מטפסים גם לגובה של 400 מטרים. הם נשברים סמוך לסלע שזורק גל ארוך ואטרקטיבי מאוד ימינה.

חוף Stimpy

סמוך לרוק איילנד, כאשר שבירת הגלים שלו יוצרת גל שמאלי ארוך. גם כאן מדובר בים גבוה למדי וגובה הגלים כאן נחשב למרשים בקנה מידה עולמי.

חוף Boom

סמוך לקוויקסילבר ונחשב לאתר גלישה מצוין לגולשי הסאפ, משום שהגלים בו קשים לכיבוש: צורת השבירה כמעט לא מספקת הזדמנות לתפוס את הגל בחתירה וגולשי הסאפ הם היחידים שיכולים להתגבר על כך בזכות המשוט. שימו לב שהגלים קצרים ועוצמתיים, נשברים לשני הצדדים על ריף מאוד עמוק, מה שיוצר זרם עוצמתי.

חוף Pacifico

שקט ופנוי יותר, כ-40 דקות נסיעה מקלאוד 9. המקום מתאים מאוד לגולשים בינוניים ומעלה ולכל מי שמחפש אזור רגוע יותר, מחוץ להמולה. גם כאן השבירה מתרחשת על ריף בעל תעלה עמוקה מאוד.