טיפים לבוק בת מצווה בטבע

צילומי בת מצווה בטבע מפיקים תוצאה מלאה בחן ויופי, אך הם גם מספקים חוויה נפלאה. החוגגת הופכת לנסיכה ליום אחד גדוש בתרחישים, שהתוצאה הסופית שלו היא יצירת עולם קסום, טבעי ואותנטי, המשקף את האופי האמיתי של החוגגת. הבוק בטבע יכול לכלול אינסוף משחקי תנוחות, קומפוזיציות, תאורה, נופים ותנאים. הוא אפשרי בכל עונה – מהנחל המפכפך בקיץ, דרך השלכת בסתיו, היער המושלג בחורף ועד השדות הפורחים באביב. בוק בת מצווה בטבע מספק שלל רעיונות טובים ויצירתיים היוצרים בכל הזדמנות בוק שונה, ייחודי ומעניין. אם גם אתם – המשפחה היקרה מעוניינים בבוק בת מצווה מושלם המצולם בטבע, הנה מספר טיפים שכדאי להכיר:

 

האם זה מתאים לחוגגת?

כל ילדה היא שונה ומיוחדת בדרכה ולכן לא לכולן בהכרח יתאים יום של צילומים בטבע. חלק מהחוגגות יעדיפו צילומים בסטודיו עם רקע מיוחד ושמלת ערב מפוארת, בעוד שחלקן בהחלט יימשכו יותר ללוק הטבעי ושלל הלוקיישנים שממתינים בחוץ. מעבר לכך, בוק בת המצווה צריך לשקף את האופי של החוגגת ולפחות חלק קטן מתחומי העניין שלה וככל שהם נמצאים בסביבה החיצונית, קל יותר לבטא אותם דרך בוק בטבע.

מצלמה

האיפור הנכון לצילומים בטבע

לאיפור יש השפעה עצומה וטובה על התוצאה הסופית אבל כשהצילומים נערכים בטבע, הוא לא יוכל להיות כבד מידי. זאת מפני שהטבע הוא "יפה בפשטותו" וכשהאיפור כבד ומוגזם, התוצאה המתקבלת תהיה פחות אותנטית. האיפור צריך להיות עדין, המשתלב ברקע באופן הרמוני וגם מספק תוצאה מקצועית יותר לצילומים.

 

מה עושים בשיער?

להבדיל מהאיפור, התסרוקת בטבע תוכל להיות כל מה שהחוגגת תבחר: מוגזמת, מנופחת, מסולסלת ואפילו פזור חלק. התסרוקת תוכל להקנות לוק של נסיכה המשוטטת ביער וגם בת עשרה שחוגגת את החיים, אבל חשוב שהיא תהיה נוחה מאוד ותרגיש טוב. כשהמצולמת חשה פחות בנוח בעקבות סיכה לוחצת או קשת הדוקה מידי, מראה הפנים שלה ישתנה באופן לא מודע. הדבר יגרום לכך שהמראה השלם של החוגגת יהיה פחות רצוי וחבל.

 

הציפורניים: מה משתלב עם בוק בת מצווה בטבע?

כל צבע ודוגמה על הציפורניים יוכלו לעבוד מעולה בטבע, אבל אין כמו לבחור בצבע שמתמזג באופן טבעי עם גווני הרקע. למשל: ירקרק או ירוק-בקבוק בתוך חורשה ירוקה, גוון חם (צהוב, כתום, אדום ואפילו חום) לצילומים בשלכת, עולם הגוונים הכחולים למיניהם לצילומים בחוף הים וגם שחורים או וורודים שיבליטו את היד העדינה בעיקר במצב שהבוק מכיל תמונות עם בעלי חיים שונים.

 

בואי בראש פתוח

בסטודיו אפשר לקבוע קצב צילומים נוח מאוד, שלא מושפע משום תרחיש חיצוני. אלא שבטבע צריך לקחת בחשבון תרחישים כמו רוח פתאומית, שמש חזקה ומסנוורת והמון העמדה לפני יצירת הסט (רצף התמונות הדומות מאותה הזווית/ הפוזה וכד') כדי ליצור את התמונה המושלמת והאיכותית ביותר. הדבר יצריך מהחוגגת ומי שמתלווה אליה להגיע בראש פתוח ובגישה משוחררת, להיות נכונה לשתף פעולה עם הרעיונות של הצלם ולהציע רעיונות משלה אם קיימים ובעיקר – זרימה עם יום הצילומים והנאה ממנו.