מינכן – חגיגה של בירה והיסטוריה

מינכן בירת בוואריה היא העיר השלישית בגודלה בגרמניה מבחינת גודל אוכלוסייה.

היא שוכנת על גדותיו של נהר האיזר ונמצאת צפונית להרי האלפים.

מינכן מתפארת בנוף עוצר נשימה, ארמונות מרשימים וטירות יפהפיות, המוני מוזיאונים מכל סוג ומין, גנים ופארקים ירוקים גדולי מימדים, אתרי יהדות, אטרקציות לילדים ובירה לרוב.

כל אלו הופכים אותה ליעד מושלם לטיולים ליחידים, זוגות ומשפחות.

למרות שהתיאור הכללי של העיר יכול בקלות להתאים לערים נוספות בגרמניה של היום, אין שניה למינכן והטיול בה הוא בגדר חובה לחובבי המשקה הקר – בירה.

בעיר מינכן שתיית הבירה בה מתחילה בשעות הבוקר ונמשכת לאורך היום כולו, עד השעות הקטנות של הלילה.

את המשקה הפופולארי ניתן למצוא בפאבים, מסעדות ובתי קפה והסוגים כה רבים ומגוונים כך שידרשו ימים רבים (בלשון המעטה) כדי להספיק ולטעום הכל – מוזמנים לקחת על עצמכם את האתגר ואם תעשו כן, אל תשכחו לתעד הכל ביומן מסע מצולם.

 

מינכן – גרמניה האמיתית

מה שמעניין לדעת וכדאי לציין על תרבות השתייה בעיר, היא העובדה כי במקומות רבים במינכן השתייה מתיימרת להיות מוגשת בדרך מסורתית: בכוסות ענק על ידי מלצרים ומלצריות לבושים בחצאיות או שמלות בוואריות "מקוריות". אם לא די בכך בחודש אוקטובר נערך בעיר מדי שנה פסטיבל הבירה "האוקטוברפסט" אליו מוזמנים חובבי הבירה מכל העולם לחודש של משתה חגיגי הצובע את מינכן באורות צבעוניים ושמחה גדולה.

באופן כללי הביקור במינכן נעים לאורך השנה כולה ותמיד יש מה לראות והיכן לבלות, אך ללא ספק העונה המומלצת והמתויירת ביותר היא עונת הקיץ בה המוני מבקרים שוטפים את רחובות העיר, בתי הקפה והפארקים.
זוהי עיר מיוחדת במינה המציעה שלל פעילויות, מופעים, מוזיאונים, כנסיות, קונצרטים, קניות ומסעדות ואף השיטוט בין רחובותיה הבנויים בסגנון הבארוק והרקוקו היא חוויה בפני עצמה.

 

אטרקציות מרכזיות במינכן

בית העירייה וסביבתו

מתחם הכיכר של בית העירייה כולל את מבנה העירייה המרשים ומגדל הפעמונים שמעליו המציג להולכי הרגל פעמיים ביום את היסטוריית המדינה באמצעות בובות הנעות לצלילי המנגינה הבוקעת ממנו.

 

רחוב קאופינגר

מדרחוב מרכזי הומה אדם הנחשב למרכז הבילוי של העיר. ברחוב זה נמצאים בתי עסק, מסעדות ובתי קפה, חנויות רבות ומועדונים.

 

קארלספלאץ

בכיכר קארל, הידועה בפי המקומיים כ"כיכר שטקהוס", נמצאת מזרקה מפורסמת, שער קארל שנחשב יפהפה, היכל הצדק והן מרכז קניות פופולארי.

מנקודות אלו תוכלו לצאת למסע "כוכב" קצרצר (במרחק הליכה) לכל יעדי החובה למבקרים בעיר – אצטדיון הכדורגל "אליאנץ ארנה" – אצטדיון הכדורגל של מועדון הפאר "באיירן מינכן" אשר בעת המשחקים מלא עד אפס מקום, ארמון המלוכה המרהיב, כנסיית תיאטין, תיאטרון קוויליה ועוד.

אתרים נוספים שמומלץ לטייל בהם נמצאים בפאתי מינכן במרחק שאינו עולה על 20 דקות נסיעה ממרכז העיר. בית היתר: פארק אולימפיה והאצטדיון האולימפי הישן הכולל אנדרטה לזכרם של 11 הספורטאים שנרצחו בשנת 1972 ובסמוך אליו מוזיאון BMW שהביקור בו מומלץ.

מינכן היא עיר תוססת המציעה הכל מהכל. היא נוחה לטיול, בעלת אטרקציות רבות המתאימות למשפחה כולה והאווירה בה שוקקת חיים. כל אלו לצד הטיסות הישירות והזולות מישראל הופכות אותה ליעד שחובה לבקר בו.

 

אצטדיון כדורגל