מארגנים אירוע? כך תדעו האם להביא מכונת סחלב או מכונת ברד

היום כבר כולם מבינים, אי אפשר לוותר על מכונות שתייה באירוע.

מכונות שתייה נותנות לאירוע תוספת שלא ניתן להשיג בשום אמצעי אחר ואסור לוותר עליה.

עם זאת יש כמה אופציות למכונות שתייה שתוכלו לבחור ביניהן.

אנחנו כאן כדי לעזור לכם להגדיר את אופי האירוע שלכם ולהבין איזו מכנה תעשה לו הכי טוב שאפשר.

 

מה האפשרויות העומדות לרשותכם?

שתי אפשרויות הטובות הן מכונת סחלב וכן גם מכונת ברד. לכל אפשרות יש כמובן יתרונות וחסרונות ולפי ההיכרות אתם תוכלו לדעת איזו מכונה מתאימה לאירוע שלכם. כל אחת מהמכונות תוכל להפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח. זכרו, מכונה טובה היא מכונה שמתאימה לאופי האירוע.

 

מה המשקאות אותן ניתן להכין בעזרת המכונות?

נקדים ונסביר על סוגי המשקאות: סחלב הוא משקה ערבי ים תיכוני המבוסס על חלב, סוכר, עמילן תירס ושלל תבלינים. במקור, הסחלב היה מוכן מהפקעות של צמח הסחלב, אולם מחירן היקר של הפקעות הוביל לכך שהמשקה מוכן כיום בעיקר מתחליפים. בארץ ניתן למצוא את המשקה בעיקר ביישובים ערביים, אם כי בשנים האחרונות גם בבתי קפה ובשווקים יהודיים ניתן למצוא אותו.

ברד הוא המשקה המוכר לכולנו, והוא פשוט משקה ממותק במרקם של ברד, קר ומרענן.

כדי לבחור מה המשקה המתאים לאירוע שלכם, נציג כמה פרמטרים שבהם יש הבדל בין ברד לסחלב וכך תוכלו לבחור במשקה שהכי מתאים לכם:

 

מה היתרונות/חסרונות של כל מכונה?

  1. מזג אוויר: משקה הברד מוגש קר, והוא מתאים בעיקר לאירועים שנעשים בקיץ, או במקומות פתוחים. אין יותר מתאים מהברד כדי לרענן את הקיץ הישראלי. מנגד, הסחלב המוגש כמשקה חם מתאים לאירועים ליליים כדי לחמם מעט את האווירה. לאירוע שנעשה בחורף הסחלב הוא המשקה המושלם, וכולם ישמחו ללגום אותו כאשר הכוסות הנעימות מחממות את ידיהם.
  2. מחיר – למכונת הברד ניתן להכניס גם משקאות פשוטים כדי להפוך אותם לברד, בעוד שלמכונת הסחלב יש שימוש רק עבור משקה הסחלב. העלות של משקה הסחלב יקרה יותר בשל התבלינים והתוספות שמתלווים אליו. יתרון נוסף שיש למכונות הברד הוא שתוכלו להציב מספר טעמים ולגוון את מספר המשקאות המוגשים, בעוד שמכונת הסחלב מכינה סחלב בלבד.
  3. אלרגנים: אחוז מסוים באוכלוסייה סובל מאלרגיות. משקה הסחלב מכיל מרכיבים רבים שעלולים להיות באירוע אנשים הרגישים למרכיבים הללו. חלב, אגוזים מסוגים שונים וקמח תירס הם חומרים שלא מעט אנשים אלרגיים אליהם. מנגד, למשקאות הברד לא אמורה להיות אלרגיה למי מהנוכחים, וגם אם כן מדובר במשהו חריג מאוד.
  4. כשרות – אם באירוע שלכם נמצאים שומרי כשרות ומוגש בשר במהלך האירוע, הסחלב הוא פתרון פחות טוב כיון שהוא מכיל חלב מה שיגרום לשומרי הכשרות להימנע ממנו. ברד הוא פתרון מצוין במקרה הזה.

 

כוס משקה