משקפי מציאות מדומה לאירוע – איך זה ירים את האווירה

משקפי מציאות מדומה, אינם נמצאים אצל כל אחד בבית, אולם, קיים שוק מגוון בתחום זה, המכיל סוגים רבים של משקפי מציאות מדומה, ללקוחות שונים ולצרכים שונים. משקפי מציאות מדומה מרימות את האווירה בכל אירוע, ומאפשרות לאורחים חוויה בלתי נשכחת.

 

מתחמי מציאות מדומה לאירועים

כבר מספר שנים, שתחום האטרקציות לאירועים, משתנה והופך ליותר טכנולוגי. אם פעם הסתפקנו בעמדות משחקים, מולטי מדיה ומתנפחים, היום ניתן לראות ברוב האירועים גם עמדות של מציאות מדומה. קיימים מתחמים עם מגוון עמדות של מציאות מדומה, וקיימים גם כאלו עם עמדת מציאות מדומה אחת.

 

מציאות מדומה

מציאות מדומה היא סימולציה של הסביבה, המופעלת באמצעים טכנולוגיים שונים, כגון מחשב, קונסולה ייעודית או טלפון נייד. המציאות המדומה, מדמה את מה שאנו מכירים בעולמינו, ומשמשת במגוון תחומים: בסימולציות צבאיות, לימודים שונים, רפואה, משחק ובידור.

 

משקפי מציאות מדומה

משקפי מציאות מדומה, בעלות טכנולוגית 3DOF – כלומר, שלוש דרגות של חופש – הם זולים, נוחים מאוד בזיהוי המיקום הפיזי של המשתמש בחלל, אולם מוגבלים בעיקר בתנועתיות של הראש. כלומר, השימוש בהם נועד לצריכה פאסיבית של תוכן, לצפייה בסרטים וכן למשחקים בעלי הגבלות. לעומתם משקפי DOF6 – אלו המזהים את תנועות הראש של השחקן ותנועה במרחב, הופכים ליותר מורכבים, חדשניים, ושולטים כיום בתחום, ומחירם הופך לנוח יותר.

 

סוגי משקפי מציאות מדומה

רוב משקפי המציאות המדומה הקיימים, מתחברים למחשב, אולם ישנם גם משקפיים, שאינם מחוברים למקור חיצוני כלל. המשקפיים העצמאיים, ה- DOF6, של חברת אוקולוס השייכת לפייסבוק, הינם בעלי כוח עיבוד מובנה, אין בהם צורך בכבלים, והם בעלי היצע תוכן הולך וגדל, הנחשב לפורץ דרך. המשקפיים בעלי זיהוי תנועה באמצעות חיישנים, הבנויים בתוך המכשיר עצמו, באופן זה, אין צורך בהתקנת החיישנים, ברחבי החדר בו מתקיים האירוע. משקפי אוקולוס קווסט מספקים חוויה הכוללת אומנם, פשרות מהבחינה הגרפית, אולם עדיין מצוינת, המשקפיים עצמם נוחים, ניידים לחלוטין ומתאימים לאוכלוסייה רחבה ולא רק לגיימרים. מחיר אוקולוס קווסט הוא כ- 299 דולר לגרסת ה- 64 ג'גה ו- 399 דולר לגרסת ה- 256 ג'גה.

 

מתחמי מציאות מדומה – חוויה אמיתית

במתחמי מציאות מדומה, ניתן למצוא בעיקר שימוש בסימולטורים שונים, משחקי מרוץ והרפתקאות, בהן מועברת מציאות רבודה, המחברת בין מציאות מדומה הקיימת במהלך משחק, לבין המציאות שלנו, האמיתית. חיבור זה נעשה על ידי אמצעים שונים ועל ידי מצלמות שונות. מתחמי מציאות מדומה, מייצרים תחושה אמיתית, שרוב האנשים לא חשו בעבר, ומתאימים לגילאים, לקהלים ולאירועים שונים: בת או בר מצווה, ימי הולדת וחתונות, אירועים עסקיים, ולהשקות.

 

לסכום

מציאות מדומה היא סימולציה של הסביבה, המופעלת באמצעים טכנולוגיים שונים, ומדמה את המציאות הקיימת בעולמינו. מתחמי המציאות המדומה באירועים, כוללים גם משקפי מציאות מדומה, המתחברים למחשב, או כאלה שאינם מתחברים למקור חיצוני כלל, כמו המשקפיים של חברת אוקולוס קווסט.

 

מכשיר טכנולוגי