בין גבול לאשליה – 5 תופעות פנומנליות שקשה להסביר

בני האדם מתגאים בהיותם היצורים התבוניים ביותר על פני כדור הארץ.

הצהרה זו מגובה בהוכחות: מהרשתות האלחוטיות, ועד האסטרונאוטים המהלכים על הירח.

לצד הישגים אלה ורבים אחרים, קיימות תופעות בעולמנו שהמדע עוד לא הצליח לפענח.

במאמר זה תיחשפו ל- 5 תופעות אנושיות שהמדע לא יודע להסביר.

 

תסמונת פריז – התסמונת שלוקים בה רק תיירים יפניים

פריז, המכונה עיר האורות, היא אחת הערים המפורסמות והיפות בעולם. למרות כל הטוב שיכולה העיר להציע, תיירים יפניים חושבים פעמיים אם להגיע אליה. תסמונת פריז היא תסמונת אשר לוקים בה תיירים יפניים המגיעים לעיר האורות. מאפייני התסמונת הם חרדה, דפרסונליזציה, והזיות, לצד שאר ביטויים פסיכו-סומטיים אחרים. המדע לא הצליח לספק הסבר חד משמעי לתופעה, ואם זה לא מספיק, המסתורין מתגבר כשמגלים שהפסיכיאטר הפריזאי המפורסם יוסף מחמודיה טוען שהתסמונת "כלל לא קיימת".

 

אייסמן – ההולנדי שלא מרגיש קור

ווים הוף ההולנדי, ניחן ביכולת מרשימה – הוא לא מרגיש קור. לראיה, הוא מחזיק בשיא גינס לשהייה באמבט קרח. היכולת המדהימה והלא מוסברת שלו להתמודד עם קור מאפשרת לו לשהות בנוחות בטמפרטורות כל כך נמוכות, שהן היו הורגות בני אדם אחרים. הוא טוען שהוא נולד עם היכולת הזאת ושכלל אותה עם הזמן, ולמדע לא נותר אלא להאמין לו, מכיוון שלאף אחד אין הסבר לתופעה.

 

בלי פחד – האישה שלא מפחדת מכלום

אישה אלמונית שבחרה להזדהות בשם SM אינה מרגישה פחד. היא לא עוצרת את עצמה מלצרוח כשמבהילים אותה, היא פשוט לא נבהלת. חוקרים רבים ניסו לעורר תגובת פחד במוחה על ידי מפגש עם עכבישים ונחשים, אך היא נשארה בשלה, ואף שיחקה עם החיות המסוכנות. לא ברור למה ואיך זה קרה לה, אבל מדובר ביכולת מרשימה למדי.

 

כל כך רעב שהוא יכול לאכול מטוס – האיש שאוכל מתכות וזכוכיות

בדרן צרפתי בשם מישל לוטיטו לוקה בתסמונת פיקה. תסמונת זו היא הפרעת אכילה שגורמת ללוקים בה לאכול דברים משונים, אבל לוטיטו לקח את זה לרמה חדשה לגמרי. בקריירה המפוארת שלו, הספיק לוטיטו לאכול אופניים, טלוויזיות, ועגלת קניות, אך ההישג המפואר ביותר שלו היה אכילת מטוס ססנה 150 שלם. הדבר המדהים הוא שלאורך כל הקריירה שלו, הוא לא סבל מפציעות פנימיות שנגרמו עקב התזונה המשונה שלו.

 

אמני חושים – בני האדם בעלי היכולות העל טבעיות

אמני חושים הם אנשים בעלי יכולות מדהימות, על טבעיות ממש. אמני חושים מתמחים בתחום הפאראפסיכולוגיה – מעבר לפסיכולוגיה, והם משתמשים ביכולותיהם על מנת ליצור חוויה על חושית אצל הצופים במופעים שלהם. אחד מאמני החושים הבולטים בעולם הוא ליאור סושרד, שלטענתו, משתמש בחמשת החושים שלו על מנת ליצור חוויה של חוש שישי אצל הצופה. אם תרצו לצפות בפלא במו עיניכם, ולחוות את החוש השישי, חפשו ברשת "ליאור סושרד – לוח הופעות", והזמינו כרטיסים למופע שמתאים לכם.

 

קסם לחתוך לשתיים