מנטליסט לאירועים

מנטליסט לאירועים: סוחף, מפתיע וקורא תיגר על ההיגיון: המופע של רון גליקסמן

מתי בפעם האחרונה מישהו נכנס לכם כל כך עמוק לתוך המחשבה, עד שלא יכולתם לזכור אפילו את שמכם? שהצליח לפענח במדויק סיטואציה דמיונית כלשהי שהסתובבה אצלכם בראש? שניחש נכונה מה החבאתם מאחורי הגב, באיזה מספר תבחרו, או אפילו מהו מספר האשראי שלכם?

ערב יורד על אולם האירועים והאורחים מתחילים להתאסף. הם מקיפים את המנטליסט רון גליקסמן מכל זווית אפשרית, סקרנים לראות איך יצליח הפעם "להיכנס לתוך הקופסה" (כלומר, המוח) של האדון שעומד לפניו. ההתקהלות סביב המנטליסט במעגל לא מאפשרת לו להחביא דבר בשרוול או לבצע אחיזת עיניים כלשהי, דברים שהיו עוזרים לו לכאורה להצליח בקטע. זהו מפגש מוחות מהנה ומהפנט שבמהלכו רון גליקסמן המנטליסט לא רק מצליח לחשוף את נבכי מחשבותיו של האדם ההמום מולו במגוון דרכים, אלא לעשות זאת בדרך שמכה את הנוכחים בתדהמה וסוחטת קריאות התפעלות ותשואות רמות, בכל פעם מחדש.

 

"עליי מנטליסט לא יצליח לעבוד"

אח, כמה שאנחנו הישראלים אוהבים להטיל ספק, לחשוד, לפקפק ורק לחכות לרגע שבו המנטליסט ייכשל או ייתפס על חם… אך כשרון גליקסמן המנטליסט מסיים את הקטע, לקהל לא נותר אלא להודות בהכנעה שזה הצליח ואין לו שום מושג איך הוא עשה את זה. עם ניסיון של שנים רבות ויכולת לאבחן מחשבות בדרך נדירה שמעטים האנשים שבורכו בה, מוביל רון גליקסמן את תחום המנטליזם בישראל כאשר הוא מבצע את פעלולי המחשבה המדהימים מטווח אפס ולכל הגילאים, עבור מגוון רחב של אירועים אפשריים. החוויה הויזואלית מאפשרת למוזמני בת ובר המצווה באולם האירועים, העובדים בערב החברה בבית העסק, או המשפחה החוגגת יום הולדת בבית ליהנות ממופע אינטימי עתיר אשליות, שמגרה את יצר הסקרנות הבריא של האורחים ומצליח לכבוש את כל הנוכחים בקלות בהנאה צרופה.

אז מה בכלל עושה מפקד קרבי יוצא סיירת דובדבן על במות הבידור? זוהי אחת השאלות המרכזיות וגם הקונספט שמנחה את מופעיו של המנטליסט רון גליקסמן . מבלי לספיילר ולקלקל את ההפתעה, רק נרמוז שיש קשר הדוק בין השניים, מה שיוצר התאמה גם לקהל המבוגרים שמעוניין באטרקציה אטרקטיבית ושוברת שגרה וגם לקהל הצעיר שפחות חשוף כיום ליכולותיה המדהימות של אמנות החושים והטלפתיה כאמצעי בידור מעולה שאפשר להזדהות איתו. רון גליקסמן התארח במספר רב של תוכניות מוכרות על המסך וכן יצא לסיבוב הופעות בארה"ב. למרות תשומת הלב הרבה שנתונה לו, הקהל הוא הכוכב העיקרי, כאשר שלל מתנדבים ישמשו כמרכז כל אחד מההדגמות שיתבצעו לאורך המופע.

 

"הרסת אותי לגמרי! מדהים, מדהים, מדהים".

"פתח את הפנקס הזה היכן שתרצה – בהתחלה, באמצע או בסוף וזכור את שם המקום שמצוין על הדף שנחתת עליו". מבקש רון גליקסמן המנטליסט מהמנחה חיים טוקר בשידור חי, בקטע מיוחד שביצע לכבוד פורים. הוא מפנה את גבו כדי לדחות מעצמו כל אפשרות להציץ במידע, בזמן שהמנחה פותח בעדינות את הפנקס ונוחת על דף מסוים. "בחרתי!" הוא מכריז.

רון גליקסמן לוקח לוח מחיק קטן וטוש, מביט אל המנחה ושוב אל הלוח ותוך מספר שניות מצליח לנחש בהצלחה את שם המקום כפי שכתב אותו וכפי שהופיע בפנקס – העיר אשדוד.

אך הוא בהחלט לא מסתפק בכך.

"לא רק בחרת אשדוד, אלא אתה ממש עושה שם משהו, או נמצא שם בתוך מקום מסוים", פונה רון גליקסמן אל המנחה בשאלת המשך והוא משיב לכך בחיוב.

"אני יודע! זו מסיבת תחפושות. אתה נמצא במסיבת תחפושות באשדוד! מכריז המנטליסט ומוציא גם את האורחים הנוספים בפאנל מגדרם, כאשר טוקר ההמום מהנהן בהתרגשות.

"אבל גם התחפשת". מקשה רון גליקסמן על המתנדב שלו לעיני המצלמות.

"נכון, אני מחופש". משיב טוקר המנחה.

רון גליקסמן לוקח שוב את הלוח והטוש וכותב במהירות. כאשר הוא מסובב בפעם האחרונה את הלוח – הוא חושף למה התחפש המנחה בדמיונו ואף מבקש ממנו לשלוף את תוכן המעטפה שהוכן עבורו מבעוד מועד ובו נטמנה הנבואה מראש. אף אחד באולפן לא יודע כיצד להגיב לפלא שהרגע היה עד לו, למעט מחיאת כפיים נרגשת ותדהמה שיוצרת עשרות סימני שאלה.

אלמנט ההפתעה, הוא כנראה אחת הסיבות לכך שמופע מנטליסט לאירועים נחשב כיום להפעלה מבוקשת שמסקרנת ומאתגרת את השכל הישר. מאז פריצתו של התחום בתחילת שנות האלפיים, התגבר העניין סביבו ויצר באזז עולמי ענק שכלל מופעי אולמות מלאים עד אפס מקום, תוכניות טלוויזיה מפורסמות וכתבות רבות. הכל מבקשים לדעת מה הסוד שבזכותו מצליח אדם חייכן וכריזמטי "מן השורה" לנבא בצורה מדויקת תרחישים, סיטואציות, תחושות ומחשבות ולבצע זאת ללא היסוס. האדיבות וההומור שבהם ניחן, מביאים את המנטליסט רון גליקסמן לייצר מופע מותאם לסוגי קהלים שונים, שכולם יכולים להתחבר אליו וליהנות ממנו מבלי להשתעמם אפילו לרגע. אמנם העיניים ממוקדות בו כל העת, אך הכוכבים האמיתיים של כל אחד מההדגמות בניצוחו הם המתנדבים היקרים שמשתפים פעולה והופכים לכוכבי המופע וגם לשותפים פעילים בהצלחתו. הקטעים במופע של המנטליסט רון גליקסמן מבוצעים על סמך ניסיון עשיר והתאמה אל ליבו של קהל היעד ואין בהם שום סכנה פיזית למי מהנוכחים. לא פעם עלו לכותרות מנטליסטים מפורסמים שניסו לבצע תעלול שלא צלח במקרה הטוב, ואף מסוכן שגרם להם או למתנדבים שלהם להיפצע, במקרה הרע. המופע איננו כולל שימוש בחפצים מסוכנים והוא מנוהל באופן מקצועי ועתיר כישרון, כך שסביר להניח שתמצאו את עצמכם יוצאים ממנו עם יותר תחושות מסתורין שאופפות אתכם, מאשר אלה שליוו אתכם בתחילת המופע.

 

מופע מנטליזם שלא יפסיקו לדבר עליו

שני מתנדבים מתיישבים על כיסאות משני קצוות הבמה. לאחר ששואל לשמותיהם, רון גליקסמן מכסה את עיניו של אחד מהם ומבקש מכל אחד בתורו להושיט את זרועו קדימה. הוא מתרכז ומעביר אנרגיה בטכניקה מיוחדת ולאחר מכן נוגע קלות בזרועו של האדם ללא הכיסוי. כעת הוא פונה לאדם שעיניו מכוסות:

"הרגשת משהו?"

"כן!" עונה בהתלהבות האדון בעל העיניים המכוסות ומדגים את אופן הנגיעה על זרועו, שכלל לא בוצעה עליו, אך מחקה בדיוק מושלם את אופן הנגיעה בזרועו של המתנדב האחר. הקהל נותר המום.

אם אתם מארגנים בקרוב אירוע חברה, כנס מנהלים או אפילו יום גיבוש מחלקתי ומחפשים מופע מרכזי מתאים – ההופעה של המנטליסט רון גליקסמן תענה בדיוק על הצורך שלכם. גם הורים המחפשים אחר הפעלה מקורית ליום הולדת של ילדיהם שתפעיל את המוזמנים ותגרום להם לדבר על האירוע, יוכלו להזמין מופע פרטי המתבצע אצלם בבית, שניתן להתאים באופן אישי לחוגג או החוגגת, על מנת להעצימם ביום המיוחד שלהם. מקבוצות קטנות ועד אירועים של מאות אנשים, יוכל רון גליקסמן המנטליסט לא רק לעמוד על הבמה ולהפגין את יכולותיו המדהימות, אלא להסתובב ממש בין האורחים ולבצע הדגמות ממש לנגד עיניהם, דבר המייצר הנאה רבה כבר מהדקות הראשונות של קבלת הפנים ועד לשלב סיום האירוע, ממנו יוצאים האורחים מופתעים ומהופנטים. רון גליקסמן יעניק לכם הופעת מנטליסט שפורצת את גבולות ההיגיון ומערערת בדרך יצירתית ומקורית את תובנות העולם, כפי שהכרתם עד היום.