חופשה בימי קורונה – עם העיניים בלבד

טיסות הלואו-קוסט נכנסו לחיינו לפני מספר שנים בסערה והובילו שינוי בכל עולם התיירות בכך שאילצו גם את החברות המציעות טיסות סדירות להוזיל את מחירי הטיסות ובכך גרמו למה שבעבר היה שמור לעשירים בלבד, להיות זמין לכל החפץ בכך, אפילו מספר פעמים בשנה.

בעקבות השינוי רבים מאיתנו מצאנו את עצמו לא פעם מחפשים להנאתנו את "הטיסה הזולה ביותר", כאילו היה זה משחק. אך לעתים מחירי הטיסות הם אכן כה זולים, כי נדמה שמדובר במשחק של ממש.

דבר זה מתאפשר בזכות מנועי החיפוש הפופולאריים אשר מאפשרים חיפוש טיסה ללא תאריכים ופעמים רבות גם מבלי לנקוב ביעד ספציפי, מה שמאפשר למחפש לאתר טיסות במחירים מגוחכים בתאריכים הזולים ביותר, מה שלעתים לא עולה על 10 דולרים!

על פי הסקרים, חברות הלואו-קוסט לצד פתיחת השמיים לתחרות בין החברות השונות, הובילו לכך שצעירים, מבוגרים ומשפחות רבות, פוקדים את יעדי הנופש בחו"ל מספר פעמים בשנה, גם אם לסוף שבוע קצרצר בלבד.

היעדים הזולים ביותר המככבים ברשימת המטייל הישראלי הם כמובן יעדי אירופה למיניהם, בין היתר יוון, פולין, בולגריה, הונגריה, גרמניה, ערים מסוימות באיטליה ואנגליה ועוד ועוד.

אם נשווה בין תקופת ילדותנו בה זכינו לטיסה הראשונה לרוב בעת טיול בר או בת המצווה, הרי שהיום הטיסות כה נגישות שאין זה זר לפגוש גם זאטוטים בטיסות ולקשקש עם האחיינים על היכן הם הולכים לנפוש בחופשה הקרובה הפך לנושא הגיוני לשיחה.

יתרה מכך – במהלך חודשי הקיץ, חגי תשרי, חנוכה ופסח יש תחושה מעוררת קנאה באויר ש"כולם טסים". אם כך, הזעזוע שהביאה עמה הקורונה מובן בהחלט.

טסים לאמסטרדם בקרוב? הכנסו לבחור מלון באמסטרדם.

 

ואז הגיעה הקורונה…

סגירת השמים הכתה בכולנו בתדהמה. חברות התעופה ספגו כמובן מהלומה קשה ורבות מהן ספגו הפסדים כה רבים כך שלצערנו יתכן ולא יתאוששו לאחר חלוף המשבר. לצד חברות התעופה נותרנו אנחנו, אזרחים שעומלים קשה במהלך השנה כולה, בלי מחשבות להתרפק עליהן לגבי היכן ננפוש ונצבור כוחות ברבעון הקרוב, מה שמהווה אתגר מנטלי של ממש.

מי מאיתנו שהספיק להתאושש ולהבין ששקיעה בעצבות לא תועיל פה, החל לתכנן את הימים שאחרי הקורונה בהם יוכל לשוב ולטייל – הרי המקומות היפים, הסמטאות הצבעוניות והטבע הפראי לא הולכים לשום מקום.
אפליצקיות רבות ואתרים מציעים לנו לחקור את רחובותיהם הקסומים של שלל יעדים מבלי לצאת מהבית והופכים את עולם הדיגיטל להזדמנות היחידה שלנו להציץ בימים טרופים אלה על נופים מרהיבים ובאמצעות טכנולוגיה שבעבר יכולנו רק לחלום עליה – להרגיש כאילו אנחנו מטיילים בין ההרים, הערים, השווקים והכפרים ממש עכשיו.

 

חופשה בתאילנד – רק עם העיניים

זה הזמן לחלוש על האתרים השונים והאפליקציות ולטייל מרחוק אבל להרגיש קרוב. לטפס על הרי ההימלאיה מבלי לאבד את הנשימה, תצפית פנורמית על נוף מרהיב בקופיפי או פוקט מבלי לסבול מהחום והלחות, סיור ברחובות הקסומים של טוקיו תוך כדי נשנוש סושי, ביקור בטיים-סקוור בניו יורק תוך כדי ביצוע קניות אונליין ממיטב האתרים שמציעים משלוחים לארץ, "לשבת" באצטדיון וומבלי וברקע להאזין לצלילי השירים של אואזיס (ההופעה בוומבלי הייתה אחת האחרונות לפני פירוק הלהקה), להשתאות מול הפירמידות במצריים, לשים את המזגן על קור כלבים ולטייל באנטרטיקה, קמפינג לילי ביוסמיטי פארק בעודכם יושבים בחצר הבית ועוד ועוד.

איך אומרים? בואו נהפוך את הלימון ללימונדה! מדובר בהזדמנות חד פעמית לבקר בכל יום ביעד חדש מבלי להוציא כסף על כרטיסי טיסה. כל מה שצריך לעשות הוא לתת לאצבעות ללכת במקומנו (ואינטרנט).